Ряд актуальних питань розвитку освіти у Вінницькій області було розглянуто на колегії Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації 28 листопада 2013 року.
Про підготовку закладів освіти до роботи в новому навчальному році та в осінньо-зимовий період повідомив заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації - начальник управління загальної середньої освіти та виховної роботи Андрій Лисак. За його словами, у ході підготовки до нового навчального року основний акцент був зроблений на облаштування внутрішніх санвузлів, ремонт харчоблоків, впровадження енергозберігаючих технологій, виведення котелень з підвальних приміщень. На зміцнення матеріально-технічної бази у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області було використано 220,5 млн.грн. Найбільший об'єм робіт було виконано в Калинівському, Тиврівському, Тульчинському, Хмільницькому, Іллінецькому районах та м.Вінниці. Виведено 5 котелень з підвальних приміщень, проведено заміну котлів у 32 загальноосвітніх закладах, замінено теплові мережі у 6 закладах на загальну суму понад 3,5 млн.грн., на альтернативні види палива переведено 13 котелень. Також проведено реконструкцію котелень із заміною та демонтажем старого обладнання у 34 закладах, утеплено приміщення у 9 закладах.
Значна увага була приділена модернізації харчоблоків та оновленню кухонного інвентарю, придбання обладнання. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області проведена перевірка стану готовності котельного обладнання та будівель до роботи в осінньо зимовий період. Усі транспортні засоби знаходяться у належному технічному стані. Відділами освіти забезпечено щоденний передрейсовий технічний контроль шкільних автобусів, стану здоров'я та професійного рівня водіїв, які підвозять дітей до загальноосвітніх шкіл.
Підсумки відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2013 року підводила начальник відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів Тетяна Лісогурська: «Влітку 2013 року в області відпочили та оздоровилися 72,4 тисячі дітей (51,0%). Виконання прогнозованих показників у районах/містах щодо відпочинку та оздоровлення дітей по галузі освіта становить 85%. Наймасовішою організованою формою відпочинку у Вінницькій області були пришкільні табори. Слід відзначити райони, які розширили мережу пришкільних таборів: Барський, Вінницький, Іллінецький, Крижопільський, Тульчинський, Чернівецький, міста: Вінниця, Козятин, Ладижин».
У доповіді про стан злочинності та правопорушень серед дітей та учнівської молоді Тетяна Лісогурська зазначила, що упродовж вересня-жовтня цього року в області проведено органами управління освітою райдержадміністрацій та міських рад спільно з службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді профілактичний захід «Урок», в ході якого здійснено обстеження житлово-побутових умов проживання дітей у сім'ях, які опинилися у складних життєвих обставинах та виявлено 6 дітей, які не приступили до занять 2 вересня. Станом на 5 вересня на обліку в центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області перебувають 4.612 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, у яких виховується 7.876 дітей шкільного віку.
В ході колегії було обговорено питання організації та якості харчування, забезпечення медичного обслуговування дітей, вихованців інтернатних закладів, стан викладання загальноосвітніх дисциплін у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, стан виконання Регіональної програми підготовки кваліфікованих робітників у 2011-2015 роках у 2013 році, організаторську діяльність відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації щодо вдосконалення фізичного виховання, спортивно-масової та оздоровчої роботи серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів та підсумки обласної Спартакіади педагогічних працівників Вінницької області.
© ЛІКТ 2009-2025