Саме під таким гаслом пройшов семінар працівників психологічної служби області щодо реалізації програми примирення серед однолітків як дієвого способу встановлення безпечного та комфортного середовища в навчальному закладі.
Про стан впровадження шкільної медіації в області та результативність діяльності Шкільних служб розв'язання конфліктів інформували учасників зібрання методисти Вінницького обласного центру практичної психології і соціальної роботи Людмила Адамчук та Вікторія Козачишина.
Так, у навчальних закладах 19 регіонів області та трьох школах-інтернатах обласного підпорядкування запроваджено програму «Медіація однолітків», створені Шкільні служби розв'язання конфліктів, щорічні моніторинги діяльності яких демонструють зменшення рівня конфліктності серед учасників навчально-виховного процесу шляхом відновних практик: проведення медіацій, «кіл примирення» та «кіл цінностей» тощо.
Як зазначають учасники семінару, на покращення загального мікроклімату, зниження кількості конфліктів і випадків насильства серед учнів, посилення ролі й участі батьків у процесі виховання дітей вказують і керівники навчальних закладів, засвідчуючи тим самим ефективність і позитивний виховний вплив функціонування Шкільних служб розв'язання конфліктів.
За 4 роки реалізації програми навчено понад 1,5 тисячі учнів-медіаторів, які проводять роботу щодо урегулювання конфліктних ситуацій та прийняття компромісних рішень серед однолітків. Тож з метою обміну досвідом впровадження та реалізації програм примирення, психологи системи освіти області планують проведення регіонального фестивалю Шкільних служб розв'язання конфліктів.
© ЛІКТ 2009-2025