Презентація Національного проекту «Відкритий світ» відбулася в Фізико-математичній гімназії №17 Вінницької міської ради 13 листопада.
Вітала учасників перший заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Олена Чорна: «Ми раді, що маємо можливість активно долучитися до реалізації проекту, який відбувається в Україні під патронатом Президента Віктора Януковича. У Вінницькій області вже є дві школи, які беруть участь в проекті, - це Калинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 та Фізико-математичній гімназії №17 Вінницької міської ради».
Позицію влади стосовно проекту висловив заступник голови - керівник апарату Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Прокопчук. За його словами, влада активно сприяє поширенню проекту на території Вінницької області та готова забезпечити підтримку тим школам, які бажають брати в ньому участь.
Яким чином буде працювати експериментальна освітня програма, які переваги вона має та про умови участі в ній розповіла присутнім представник проекту «Відкритий світ» Анастасія Рожинська. За її словами, проект вигідний для учнів тим, що містить в одному комп'ютері підручники, зошити, щоденник, цікаві уроки та дозволяє проводити дослідження з цифровими лабораторіями, а також розвиває в користувача навички роботи з сучасними технологіями, дає можливість спілкуватися онлайн з учнями не тільки свого класу, а й інших шкіл та відкриває доступ до освітніх програм у будь-який час. Для батьків переваги такого способу навчання виявляються в можливості контролювати навчальний процес своєї дитини, спілкуватися з вчителями, захистити дітей від недостовірної інформації з Інтернету та бути впевненими в якості освіти. Вчителям електронний пристрій дозволить подати дітям інформацію в цікавій формі, зменшити власне навантаження за рахунок зекономленого час, вести електронну звітність, а також контактувати з батьками учнів у будь-який час.
Як зазначила Анастасія Рожинська існують певні критерії відбору для шкіл. Перш за все, освітня установа повинна мати гарантію постачання Інтернету швидкістю не менше ніж 28 Мб/с - така швидкість необхідна для забезпечення оптимальної роботи обладнання. Наступною умовою є достатнє кадрове забезпечення - вчителі повинні пройти курс підвищення кваліфікації і вільно орієнтуватися в освітньому порталі. Також задовільним має бути стан будівлі школи та достатньою наповнюваність класів.
Вже 26 листопада буде відомо 2000 шкіл, які отримають комп'ютери вчителів, цифрові лабораторії, мультимедійні комплекси та учнівські персональні комп'ютери за соціально прийнятною ціною.
© ЛІКТ 2009-2025