«Батьківські ініціативи» - а саме під такою назвою проходив обласний форум - зібрав у виставковій залі «Інтершик» представників батьківської громади, органів управління освітою кожного з районів Вінниччини, аби обговорити та напрацювати спільні пропозиції щодо подальшого впровадження інклюзивного навчання на території області.
Захід став проміжним підсумком виконання обласної просвітницької програми «Кожен шлях починається з розуміння», спрямованої на створення сприятливого середовища для впровадження інклюзивного навчання у закладах освіти регіону, що з червня 2012 року за підтримки обласної державної адміністрації та обласної Ради реалізується обласною психолого-медико-педагогічною консультацією та громадською організацією «Паросток» спільно з управлінням освіти і науки ОДА.
До роботи зібрання долучилися заступник голови обласної державної адміністрації Любов Спірідонова та заступник голови обласної Ради Юрій Медведєв.
«Насамперед, хочу подякувати усім небайдужим до проблем дітей з особливими потребами за розуміння, підтримку та впровадження тих ініціатив, які народжуються в дискусіях з громадськими організаціями, на рівні обласної державної адміністрації та обласної Ради. Це прояв великої моральності та професійності, адже ми живемо і розвиваємось у час європейських цінностей, відповідно до яких усі наші діти з особливими потребами повинні навчатися у загальноосвітніх школах, мати змогу розвивати та демонструвати свій творчий потенціал. Це непросто, але вже перші кроки засвідчують, що ми рухаємось у правильному напрямку, - зазначила у вітальному слові Любов Спірідонова. - Приємно, що Вінниччина на рівні держави - серед лідерів у цих питаннях, хоча нам багато над чим ще належить працювати. І я бажаю усім нам утримати ті позиції, які займаємо сьогодні, а на перспективу - стати ініціаторами ще багатьох ефективних форм і напрямків роботи, які додадуть нашим дітям з обмеженими можливостями та їхнім батькам упевненості в тому, що за ними - держава, що вони потрібні суспільству і рівноправні у ньому».
Учасники засідання розпочали свою роботу з презентації виконання програми «Кожен шлях починається з розуміння». Відтак, завідувач обласної психолого-медико-педагогічної консультації Тетяна Каменщук та голова громадської організації «Паросток» Ірина Саранча інформували присутніх про перші результати реалізації проекту, зауваживши, що, завдяки просвітницьким заходам та тренінговій формі роботи, спілкування з батьками набуло довірливого характеру. Вони охоче діляться проблемами щодо навчання й виховання своїх дітей, і, з метою активного спілкування та обміну досвідом, запропонували запровадити постійно діючі практикуми для батьків на базі психолого-медико-педагогічних консультацій, створити батьківські ініціативні групи у регіонах області.
Учасники форуму мали змогу заслухати інформацію щодо стану запровадження інклюзивної освіти на Вінниччині, ролі і місця психологічної служби, психолого-медико-педагогічних консультацій та центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів у реалізації передбачених інклюзією завдань.
Висловлюючи власні погляди та пропозиції щодо організації подальшої роботи з упровадження інклюзивного навчання у закладах освіти області, представники батьківських ініціативних груп активно долучилися до обговорення визначених питань, ухваливши у підсумку відповідну резолюцію форуму.
© ЛІКТ 2009-2025