Тренінг «Базові навички медіатора в навчальному закладі. Забезпечення участі жінок і дітей у вирішенні конфліктів і миробудуванні» відбувся 13-15 червня для 25 практичних психологів дошкільних навчальних закладів м. Вінниці, Барського, Вінницького, Гайсинського, Калинівського, Липовецького, Тиврівського, Оратівського, Погребищенського, Шаргородського, Немирівського, Ямпільського районів. Захід проведено в рамках проекту ГО «Ла Страда-Україна» «Розбудова миру, профілактика і розв'язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат - ВПО» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства Великої Британії в Україні.
Фахівці дошкілля здобули теоретичну, практичну інформацію та методичні поради з профілактики вирішення конфліктів мирним шляхом та зможуть запроваджувати медіацію та відновні практики у своїх навчальних закладах.
Завдяки запропонованим технікам, методичному інструментарію практичні психологи в дошкільних навчальних закладах матимуть можливість запобігати проявам насильства та опановувати навички конструктивного вирішення конфліктів серед дітей дошкільного віку, впроваджувати базові поняття конфліктології серед батьків та педагогів та знаходити шляхи подолання конфліктів у дошкільному середовищі та проводити їх профілактику.
«Відновні практики стануть у нагоді як з дітьми, так і з педагогічними працівниками та батьками вихованців. Адже навіть у молодших дітей предметом конфлікту найчастіше є іграшки, у дітей середнього віку - ролі, а в старшому віці - правила гри. В учасників освітнього процесу часто виникають ситуації, які вимагають узгодженості дій і прояву доброзичливого ставлення, вміння відмовитись від особистих бажань заради досягнення спільних цілей», - зазначила методист Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області Людмила Адамчук.
Учасники тренінгу отримали сертифікати від директор Центру Тетяни Каменщук та заступник директора Наталі Нечипорук.
© ЛІКТ 2009-2025