Вітаємо Олександра Коваля із зайнятим другим місцем у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2013» за військово-патріотичним напрямом!
Олександр Коваль є керівником гуртків Вінницького обласного центру дитячого і юнацького туризму та екскурсії, постійним організатором пошуково-дослідницької роботи серед учнів. Він багато років досліджує історію і звичаї українського козацтва, є засновником школи бойового гопака імені Данила Нечая, яка має кілька напрямів розвитку: оздоровчий, спортивний, бойовий і фольклорно-мистецький. Його вихованці постійно вивчають історію рідного краю, відвідують місця козацької слави.
Вперше в Україні гніванські краєзнавці здійснили експедицію «Гетьманськими столицями України». Вони відвідали Немирів, Чигирин, Суботів, Глухів, Батурин, Гадяч. Описали ці столиці, вивчили визначні місця та дізнались про гетьманів, які правили у свій час у цих містах. Вони неодноразово були на острові Хортиця як учасники фестивалю козацьких бойових мистецтв із виступом бойових гопаківців Школи Бойового Гопака ім.Данила Нечая. Завдяки цій експедиції Вінницьким обласним Центром туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій розроблено маршрут «Гетьманськими столицями України».
Гніванські краєзнавці пройшли шляхами козацької слави у Тиврівському районі. Відкрили 5 козацьких укріплень, 16 курінних сіл, сотенне село Красне, описали події Хмельниччини та склали карту «Тиврівщина в роки Хмельниччини». Зібрали експонати та багатий фольклорний матеріал. Вивчили життєвий шлях брацлавського полковника Д.Нечая, організували козацькі рейди по школах району та області.
В рамках експедиції «Історія міст і сіл України» здійснили експедицію містом Гнівань та написали історичний нарис про основні події з історії міста, про його відомих діячів, описали визначні місця.
Зібрано цінний матеріал про видатних людей рідного краю: Марію Ковач - найсильнішу жінку в світі з класичної боротьби, яка народилась у Гнівані; Вячеслава Бондаря - найкращого вченого світу 20 століття в галузі ядерної фізики; Аріадну Шумовську-Стебельську - мисткиню, історика; поетів, виробничників, вчителів.
В рамках експедиції «Пам'ять» зібрано матеріал з історії Гніванського концтабору, вдалося віднайти живих в'язнів цього табору, впорядковано меморіал пам'яті жертвам нацизму.
Багато уваги педагог приділяє вивченню рідної землі, робить це вміло і нетрадиційно. Новий підхід у вивченні рідного краю - актуальна потреба сучасної дидактики, яка переплітається з духовним відродженням української нації.
© ЛІКТ 2009-2025