А загальна сума, витрачена на фінансування освіти області, складе 2 млрд. 300 млн. 400 тисяч гривень (у попередньому році цей показник становив 1 млрд. 966 млн. гривень). Про це на прес-конференції заявив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк.
Відповідно, будуть збільшені і нормативи на утримання одного вихованця у дошкільному навчальному закладі та одного учня в закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти.
Таким чином, вартість одного школяра зросте на 24,2%, порівняно з минулим роком, і становитиме 7.506 грн., один вихованець дитячого садочку коштуватиме державі 8.348 грн. (на 31% більше, ніж у 2011 р.), а учень ПТНЗ - 12.476 грн. (на 15% більше).
Як зазначив головний освітянин області, зважаючи на напружену ситуацію із газопостачанням в державі, управління освіти і науки ОДА планує у своїх видатках біля 2 млн. гривень на запровадження енергозберігаючих технологій. «Йдеться не про заощадження тепла (заміну вікон, утеплення дахів), а, перш за все, - про встановлення та використання альтернативних джерел енергії, - наголосив Ігор Івасюк. - Прикладом може слугувати щойно відкрита Томашпільська школа, де, крім котельного газового обладнання, встановлено сучасне обладнання, яке працює на деревині, і, таким чином, дає можливість зекономити кошти». Такі енергозберігаючі технології планується запровадити у великих навчальних закладах, серед яких: Тульчинська, Брацлавська, Староприлуцька школи-інтернати, Барський педагогічний коледж, Барський професійний будівельний ліцей та інші.
Окрім того, у планах на 2012 рік - відкриття нових навчальних закладів: Михайлівської школи Гайсинського району та Гопчинецької СЗОШ Погребищенського. Продовжуватимуться будівельні роботи і в Сосонській школі Вінницького району.
Підсумовуючи роботу галузі у 2011 році, начальник управління зазначив, що в рамках реалізації програми «Шкільний автобус» за рахунок державного бюджету область отримала 13 машин, ще 10 автобусів придбано силами місцевих бюджетів. Таким чином, організованим підвезенням забезпечено 96% школярів і 73% педпрацівників, які цього потребують, а освітянський автобусний парк збільшився на 23 транспортні засоби.
На виконання доручення голови облдержадміністрації проводилася активна робота щодо облаштування та будівництва внутрішніх туалетів у навчальних закладах області. «За 2011 рік відновлено роботу більш, ніж 120 вбиралень, і в 2012 році плануємо завершити цю програму», - зауважив Ігор Дмитрович.
Всього ж на ремонтні роботи у закладах освіти Вінниччини у минулому році використано понад 35 млн. гривень, що на 7 млн. гривень більше, ніж у попередньому.
© ЛІКТ 2009-2024