Методична секція керівників правових гуртків, клубів професійно-технічних навчальних закладів відбулася 24 жовтня у Вінницькому державному центрі естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів. На засіданні обговорювали механізми взаємодії державних органів влади, правоосвітніх та громадських організацій з освітніми закладами в системі формування правосвідомості підростаючої нації. Захід проходив у формі лекції - для того, аби керівники гуртків збагатили свої знання з юриспруденції, для них були запрошені фахівці правової діяльності різних сфер.
Тему просвітницько-профілактичної роботи з питань превентивного виховання учнів висвітлював адвокат Володимир Білан: «Люди ставляться скептично до моєї роботи і порад до того часу, поки не стануть жертвою злочину. Ми чомусь думаємо, що біда прийде до всіх, тільки не до нас, а проблеми часто з'являються з найбільш непередбачуваних сторін. Тому я стараюся розповісти учням на лекціях побутові випадки, яким приділяють найменше уваги, але які найчастіше трапляються».
Рекомендації щодо проведення Всеукраїнського тижня права у 2013 році слухачі отримали від головного спеціаліста відділу реєстрації, систематизації нормативно-правових актів, правоосвітньої роботи та правової допомоги Головного управління юстиції Вінницької області Аліни Мірошніченко. Вона розповіла про діяльність громадських приймалень, де кожна людина може отримати безоплатну правову допомогу, Національну програм правової освіти та закликала звертатися з конкретними пропозиціями щодо розвитку правоохоронної діяльності серед молоді.
Яку профілактичну роботу проводять правоохоронні органи серед учнівської молоді розповідала оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей міського відділу міліції Ольга Гусарська: «Ми проводимо загальну та індивідуальну профілактику в навчальних закладах, залучаємо психологів, наркологів, соціальних педагогів. Практикуємо навіть проведення спільних спортивних заходів, наприклад, футбольні турніри під назвою «Чому б не пограти зі співробітником міліції». За словами Ольги Гусарської найбільше учнівської та студентської молоді затримано за розпиття алкоголю та куріння в громадських місцях. Хоча цього року їх кількість на третину зменшилася. Важливим також залишається питання крадіжок в школах та нанесення тілесних ушкоджень.
Досвідом роботи Центру медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» ділилася юрист Клініки Ганна Познякова-Головатюк. В закладі, зауважила пані Ганна, можна отримати безоплатні анонімні консультації, пройти тест на венеричні захворювання. Зараз в Клініці працюють над підготовкою волонтерів, які зможуть виїжджати в школи та проводити лекції для учнів.
© ЛІКТ 2009-2025