Заключний гала-концерт обласного фестивалю вчительської та учнівської творчості "Проліски надії - 2013" відбувся 15 травня в приміщенні Вінницького музично-драматичного театру ім.М.Садовського.
У фестивалі брали участь колективи та окремі виконавці із 230 шкіл області, 24-х районних будинків дитячої та юнацької творчості, 3-х шкіл-інтернатів, Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва "Барвінок", 29 зразкових та 12 народних колективів.
Учасників вітали заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Любов Спірідонова, директор Департаменту освіти і науки ОДА Ігор Івасюк, заступник голови Обласної ради Юрій Медвєдєв та голова обкому профспілки працівників освіти і науки Сергій Пугачов.
«Для мене велика честь вітати глядачів та учасників обласного фестивалю. Президент України Віктор Янукович указом про Рік дитячої творчості в Україні підкреслив важливість і пріоритетність розвитку позашкільної освіти, висловив підтримку обдарованим, талановитим дітям, які формуватимуть майбутнє нашої країни. Сьогоднішній концерт вже не перший рік є однією з найяскравіших подій травня Бажаю вам, дорогі артисти, творчого зростання, широких сцен, вдячних глядачів та гучних оплесків не тільки сьогодні, а й в майбутніх виступах і, звичайно, натхнення для подальшої творчої діяльності!», - звернулась до учасників з вітальним словом Любов Спірідонова.
Участь у фестивалі взяли 40 хорових колективів (дитячі, вчительські, змішані), 149 вокальних ансамблів, 142 солісти, 49 духових оркестрів та інструментальних ансамблів, 66 танцювальних колективів (народний, бальний, спортивно-естрадний танець), фольклорні гурти, представники розмовного, оригінального жанрів тощо, в цілому - 3682 учні, 882 вчителі, 397 керівників творчих колективів.
Серед мистецтв, які були представлені на фестивалі, заслуговує на увагу хоровий спів. Дитячі хори вирізнялись культурою звуку, збалансованістю партій, чистотою інтонації. Інструментальна музика була представлена Бершадським, Тульчинським районами. На фестивалі домінували спортивно-естрадні танці, значно менше - бальні. У розмовному жанрі були представлені поезія, проза та мелодекламація. В концертних програмах фестивалю звучали вірші, пісні, написані вчителями і учнями, прозвучали авторські пісні вчителів-аматорів Немирівського та Чернівецького районів.
© ЛІКТ 2009-2025