Конкурс проводився в рамках І Всеукраїнського молодіжного з'їзду екологів з міжнародною участю. Участь в конкурсі могли взяти окремі особи, творчі колективи, учні та студенти навчальних закладів різних рівнів акредитації віком до 28 років, а також молоді вчені віком до 35 років, які або навчаються в аспірантурі чи докторантурі, або офіційно є здобувачами наукового ступеня кандидата чи доктора наук, або вже мають такий ступінь.
Роботи розглядались у трьох номінаціях окремо для кожної категорії учасників:
Перевага надавалась роботам, які містять оригінальні та конкретні пропозиції щодо покращення стану довкілля з прикладами того, як це вже зроблено авторами, та такі роботи, які є корисними для фахівців у галузі екології та охорони природи і мають велике соціальне значення.
Конкурс проводився у три тури: відбірковий тур (у мережі Інтернет на веб-сайті конкурсу), І тур (м.Вінниця), ІІ тур (м.Житомир).
Для участі у відбірковому турі було подано 61 роботу від більш як 100 осіб з 12 регіонів України. За результатами оцінювання було відібрано 36 найкращих робіт, які стали учасниками І туру. Роботи представлені 10 регіонами України. В І турі конкурсу відібрано 21 роботу з 8 регіонів України, Еквадору та Туркменістану.
Для участі у ІІ турі учасники готували статтю за матеріалами роботи, поданої на конкурс на конференцію, яка проводилась в межах І Всеукраїнського молодіжного з'їзду екологів з міжнародною участю, згідно відповідних вимог. Головна увага у ІІ турі надавалась не стільки практичній, скільки науковій новизні роботи. В першу чергу, це стосувалось студентів та молодих вчених. З 21 колективу авторів-призерів І туру така стаття була подана авторами 17 робіт. Ці статті були видані за кошти організаторів молодіжного з'їзду екологів у збірці матеріалів конференції.
Роботи були присвячені комплексному моніторингу довкілля, розробці тематичних карт про стан довкілля регіонів країни, аналізу біологічного різноманіття, впливу довкілля на стан здоров'я населення, дослідженню закономірностей зміни стану та якості води у річках та озерах, поводженню з відходами, стану колодязної води у містах, радіо- та агроекології, моделюванню та картографуванню поширення забруднень від викидів підприємств тощо.
У ІІ турі поділу на номінації не було - тільки по категоріях (статусах). У кожній категорії журі визначало до 6 призових місць.
Учні і молоді вчені, які були допущені до участі у ІІ турі як переможці І туру і такі, що подали статтю, автоматично стали призерами ІІ туру (9 осіб). Також участь у ІІ турі взяли 6 студентів - вони усі посіли призові місця. Для авторів однієї роботи, які не змогли приїхати, але статтю подали, була призначена спеціальна номінація «Найкраща робота в галузі моніторингу біоресурсів та здоров'я населення», в якій автори цієї роботи були оголошені переможцями.
Урочисте підведення підсумків та вручення призів переможцям ІІ туру відбулось 22 травня (Міжнародний день біорізноманіття) в актовій залі Житомирського національного агроекологічного університету.
© ЛІКТ 2009-2025