20 травня 2021 року в он-лайн форматі пройшло засідання регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти в оновленому складі. Очолила даний дорадчий орган – перший заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації Наталя Заболотна. Вона привітала оновлений склад та ознайомила з положенням та основними завданнями ради на поточний рік.
Володимир Буняк – заступник директора Департаменту гуманітарної політики – начальник управління освіти та науки обласної державної адміністрації – поінформував про стан виконання повноважень щодо управління державними закладами професійної (професійно-технічної) освіти, та окреслив основні пріоритети сучасної професійної освіти, ризики і завдання.
Ігор Івасюк – заступник голови Вінницької обласної ради – окреслив виклики, що стоять перед закладами професійної (професійно-технічної) освіти в частині формування контингенту, виконання регіонального замовлення, ліцензування нових професій, проходження виробничої практики, впровадження елементів дуальної форми навчання. Так, 70% робітничих спеціальностей є інтегрованими, а 76% випускників даних закладів працевлаштовуються одразу по завершенні навчання, чого не скажеш про випускників вишів. Професійна освіта Вінниччини є мобільної та найбільш адаптованою до сучасних вимог ринку праці. При цьому є флагманом в державі із міжнародного співробітництва. Однак, не варто ігнорувати проблематику: необхідно активніше залучати новітні інноваційні технології в освітній процес та активніше модернізовувати навчально-практичну базу закладів.
Анжела Даценко – начальник відділу професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки, секретар Ради – поінформувала учасників зібрання про виконання регіонального замовлення у 2020 році закладами професійної (професійно-технічної) освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник». Так, при плані 4763 осіб прийнято 4242 особи (89%), випуск – при плані 4421 осіб, фактично 4369 осіб.
ЗП(ПТ)О, які прийняли найбільшу кількість здобувачів освіти:
ЗП(ПТ)О, які прийняли найменшу кількість здобувачів освіти:
Всього 8 закладів виконали замовлення на 100%, 8 закладів на 90% і більше та 5 закладів на 80% і більше.
Перелік професій, підготовка з яких здійснюється лише одним закладом професійної (професійно-технічної) освіти:
Водночас, члени Ради обговорили проектні показники стосовно підготовки робітничих кадрів та молодших бакалаврів для закладів професійної (професійно-технічної) освіти на 2021 рік. А саме: 4718 кваліфікованих робітників та 150 молодших бакалаврів.
Василь Кашевський – консультант FSM, SF PL Програми EU4Skills – ознайомив членів ради з аналізом потреб ринку праці та опитуванням роботодавців Вінниччини.
Ганна Сухоцька – регіональний фахівець з координації Програми EU4Skills у Вінницькій області – презентувала регіональні плани Програми EU4Skills у Вінницькій області на 2021 рік.
В'ячеслав Калініченко – голова громадської організації «Вінницький бізнес клуб» – звернув увагу на необхідність поглибити співпрацю закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями, ознайомити з сучасною матеріально-технічною базою підприємств та їхньою потребою в кваліфікованих робітниках, особливо для переробної промисловості регіону.
Презентація EU4Skills «Вінницька область. Попередні результати опитування роботодавців 2020»
© ЛІКТ 2009-2024